REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

AmRest sprzedaje Glovo serwis PizzaPortal

AmRest Holdings podpisał umowę z Glovoapp23 w sprawie sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Restaurant Partner Polska, prowadzącej platformę PizzaPortal, za 30 mln euro plus 5 mln euro kwoty warunkowej w formie "earn-out".
Foto: materiały prasowe

Rozliczenie ceny sprzedaży może nastąpić częściowo w udziałach Glovo, a częściowo gotówką. Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych w umowie warunków, zwyczajowo występujących w transakcjach fuzji i przejęć. "Glovo kontynuuje strategię szybkiego rozwoju, która obejmuje ekspansję na nowe rynki. Po ostatnich udanych inwestycjach, akwizycja Pizza Portal dodatkowo wzmocni nasze strategiczne partnerstwo z AmRest, dzięki któremu dla obu firm powstały nowe ekscytujące możliwości. Naszą ambicją jest bycie liderem na każdym rynku, gdzie jesteśmy obecni, poprzez dostarczanie najwyższej jakości usług zamówień online

i dostawy dla naszych użytkowników oraz partnerów" – komentuje w komunikacie Oscar Pierre, dyrektor zarządzający Glovo.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Glovo, która od początku jest dla nas korzystna zarówno strategicznie, jak również finansowo. Cieszymy się z możliwości zwiększania naszego udziału w firmie i dalszego wzmacniania tego partnerstwa" - dodaje Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest.

Glovo to aplikacja umożliwiająca kupowanie, odbieranie i wysyłkę dowolnego produktu w obrębie jednego miasta w czasie jednej godziny. Z aplikacji korzysta powyżej 5,5 milionów unikalnych użytkowników i 16 tys. zrzeszonych partnerów. Firma działa w 202 miastach w 26 krajach Europy, Azji, Środkowego Wschodu, Ameryki Łacińskiej oraz, od niedawna, Afryki subsaharyjskiej.

AmRest jest inwestorem w Glovo od lipca 2018 roku, kiedy to firma nabyła 10 proc. udziałów za cenę 25 milionów euro.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA