REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Akcje CCC znów w niełasce

Wielkanoc i majówka zaszkodziły wynikom kwietnia.
Foto: materiały prasowe

Po silnym spadku notowań akcji CCC wywołanym przez wstępne wyniki finansowe obuwniczej grupy za I kw. br. podane 27 kwietnia, opublikowane w pierwszy poniedziałek dane o sprzedaży w kwietniu początkowo nie wstrząsnęły inwestorami. Jednak gdy zamykaliśmy to wydanie „Parkietu" walor polkowickiej firmy taniał o ponad 6 proc. i kosztował około 198 zł.

Grupa CCC (z wyłączeniem biznesu w Niemczech) w kwietniu zanotowała 524,2 mln zł przychodu. To o 20 proc. więcej niż rok wcześniej, ale analitycy zwracają uwagę na to, że przychody samego CCC (z pominięciem firm przejętych, takich jak eobuwie.pl, Karl Voegele czy Gino Rossi) zanotowało w tym czasie spadek przychodów. Według naszych obliczeń wyniosły one 333,1 mln zł, o ok. 3 proc. mniej niż rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA