Handel i konsumpcja

Action: Dystrybucyjna grupa wychodzi na prostą

Action było w czwartek najmocniej drożejącą spółką na warszawskiej giełdzie. Po południu kurs zyskiwał 25 proc. i był najwyżej od niemal pięciu lat. Zwyżki to reakcja na publikację raportu za 2020 r. Najwięcej emocji wzbudziła wysokość zysku netto: przekroczył 185 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Jeśli wczytamy się w sprawozdanie, zobaczymy jednak, że za aż 154,7 mln zł zysku odpowiada pozycja „pozostałe przychody operacyjne". To z kolei pokłosie przeszacowań pozycji związanych ze zobowiązaniami finansowymi objętymi układem.

Nie zmienia to jednak faktu, że w wynikach stricte operacyjnych widać poprawę. Grupa zwiększyła przychody o 25,8 proc. do nieco ponad 2 mld zł, przy jednoczesnym spadku kosztów o ponad 3 proc. Zysk brutto ze sprzedaży urósł do 129 mln zł z niespełna 103 mln zł w 2019 r. Mocno poprawiły się przepływy operacyjne: na koniec 2020 r. były dodatnie i wyniosły prawie 24 mln zł, podczas gdy rok wcześniej były na minusie (-14 mln zł). Z kolei wartość wskaźnika ogólnego zadłużenia spadła do poziomu 0,52 – mimo ujęcia w pasywach wartości zobowiązań układowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.