Handel i konsumpcja

Akcje Dino Polska cały czas na fali wzrostowej

Ostatnie dni przynoszą nowe rekordy wyceny papierów tego właściciela sieci marketów spożywczych. Popyt ma swoje źródła przynajmniej w dwóch czynnikach.
Foto: materiały prasowe

W środę po południu kurs akcji Dino Polska zwyżkował o 2,6 proc., do 123,7 zł za walor. Oznaczało to czwartą z kolei wzrostową sesję.

Dodatkowy impuls

W niecałe dwa lata po giełdowym debiucie Dino Polska dołączyło do grona blue chips, skupionych w indeksie WIG20. Jednocześnie od kilku dni kurs akcji właściciela sieci marketów spożywczych bije kolejne rekordy. W środę cena walorów zbliżyła się chwilowo do 125 zł, natomiast kapitalizacja firmy przekroczyła 12 mld zł. Dla porównania giełdowa wartość CCC to 8,7 mld zł, a LPP – 15,7 mld zł. To oczywiście najwyższa wycena akcji Dino Polska w jej krótkiej giełdowej historii. Tylko od początku tego roku papiery zdrożały o ponad 29 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.