REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sfinks Polska: Restaurator znów chce emitować akcje

Sfinks Polska, którego akcje w ostatnich tygodniach wyceniane są w okolicach 0,6 zł za sztukę, ogłosił zakończenie przeglądu opcji strategicznych.
Foto: parkiet.com

O rozpoczęciu takiego przeglądu restaurator informował na początku sierpnia zeszłego roku, czyli zaraz po tym, jak po raz kolejny poinformował o nieobjęciu akcji serii P przez prezesa firmy Sylwestra Cacka. Z kolei w komunikacie z połowy października Sfinks sygnalizował, że emisja akcji serii P ostatecznie nie doszła do skutku, choć firma zobowiązała się do tego wobec banku-kredytodawcy około roku wcześniej.

W ostatnim komunikacie Sfinks Polska znów wraca do pomysłu emisji akcji. „Niezależnie od wyników prowadzonego przeglądu opcji strategicznych zarząd emitenta podjął działania zmierzające do przeprowadzenia emisji do 6 mln szt. akcji zwykłych serii P na okaziciela (...)" – czytamy. Cena w emisji ma sięgnąć 1 zł za sztukę. Jak podano, spółka rozpoczęła negocjacje z inwestorem gotowym zająć pozycję w kapitale zakładowym nie większą niż 9,9 proc., proponując zaangażowanie 25 mln zł w okresie nie krótszym niż trzy lata. Tymczasem obecnie kapitalizacja restauratora wynosi 19,3 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA