Gra giełdowa

Parkiet Challenge to nie tylko rywalizacja, ale też edukacja

Oficjalny początek gry giełdowej Parkiet Challenge zbliża się wielkimi krokami. Od 3 sierpnia inwestorzy będą rywalizować, mając do dyspozycji wirtualne 15 tys. zł, które będą mogli zainwestować w spółki wchodzące w skład WIG20 i mWIG40. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 30 tys. zł, a na zwycięzcę czeka 15 tys. zł.
Foto: parkiet.com

Przewidziane są również nagrody niespodzianki. Rejestracja uczestników trwa cały czas na stronie gra.parkiet.com i już teraz można przeprowadzać transakcje testowe. Parkiet Challenge to jednak nie tylko rywalizacja, ale także edukacja. W Parkiet TV rozpoczęliśmy cykl programów, które mają pomóc w zgłębianiu tajników inwestycji giełdowych. Na pierwszy ogień poszedł Marek Pokrywka, dyrektor wydziału wsparcia i obsługi klienta DM BOŚ.

– Niezależnie od tego, czy mówimy o inwestowaniu wirtualnych czy też prawdziwych, własnych pieniędzy, dobrze jest trzymać się pewnych reguł, które dotyczą nie tylko rynku kapitałowego. Mam tutaj na myśli przede wszystkim dywersyfikację. Oczywiście z nią też nie należy przesadzać. Natomiast stawianie wszystkiego na jedną kartę, nawet w grze wirtualnej, może oczywiście dać bardzo dobre wyniki, ale jest to inwestowanie ze zbyt dużym ryzykiem. Z punktu widzenia teorii inwestowania jest to wręcz zachowanie nieprofesjonalne – mówił w Parkiet TV Pokrywka.

Pierwszy etap Parkiet Challenge zakończy się 28 sierpnia. Wielki finał we wrześniu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.