Gospodarka - Świat

The New York Times: Walka o prywatność

Apple pozywa izraelską firmę NSO Group, która stworzyła oprogramowanie szpiegowskie Pegasus, o złamanie prawa stanowego i federalnego.
Foto: AFP

Zdaniem kalifornijskiego giganta oprogramowanie oferowane przez NSO Group nielegalnie inwigiluje urządzenia oraz pobiera dane dotyczące ich lokalizacji. Apple żąda również, aby izraelska firma przestała korzystać z urządzeń lub usług oferowanych przez spółkę. Jest to kolejna próba ograniczenia wykorzystywania oprogramowania Pegasus. W 2019 r. pozew przeciwko NSO Group złożył Facebook, który oskarżył izraelską spółkę o namierzanie użytkowników WhatsAppa. Pozwy te mogą być początkiem tworzenia regulacji dla branży szpiegowskiej. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.