Gospodarka - Świat

Energetyka: Inwestycje trzeba potroić

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) ostrzega, że postęp w dziedzinie czystej energii jest zbyt powolny, aby świat był w stanie osiągnąć swoje cele zmniejszenia emisji CO2. Inwestycje w zieloną transformację do końca dekady muszą się potroić.
Foto: Bloomberg

Organizacja z siedzibą w Paryżu przedstawiła uwagi w ramach publikacji „World Energy Outlook 2021". Raport pojawia się w czasie, gdy światowi przywódcy przygotowują się do szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow w Szkocji, który rozpoczyna się 31 października, a kończy 12 listopada.

W raporcie IEA stwierdzono, że chociaż sprzedaż pojazdów elektrycznych osiągnęła nowe rekordy w 2020 r., a odnawialne źródła energii, takie jak energia wiatrowa i fotowoltaika, nadal szybko się rozwijają, to tempo zmian jest zbyt wolne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.