REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Unilever chce używać mniej plastiku

Angielsko-holenderski gigant branży konsumpcyjnej Unilever obiecał ograniczyć o 14 proc. rocznie do 2025 r. ilość produkowanych w tej firmie opakowań plastikowych.
Foto: Fotorzepa, Piotr Kowalczyk

Ma to dotyczyć wszystkich asortymentów, od mydła Dove po herbatę Lipton. O połowę ma się zmniejszyć zależność spółki od plastiku nienadającego się do recyklingu. Unilever zapowiedział także zwiększenie w tym samym okresie inwestycji w zbieranie i przetwarzanie odpadów w krajach, w których działa. Ma to polegać na partnerstwie z miejscowymi spółkami recyklingowymi lub na bezpośrednim finansowaniu zbierania jego opakowań. Unilever rocznie produkuje 700 tys. ton plastikowych opakowań. Daje mu to piąte miejsce wśród firm, które ujawniły takie dane – za Coca-Colą (3 mln ton), Nestle (1,7 mln ton), Danone (750 tys. ton) i Tetra Pak (721 tys. ton). Około 130 krajów wprowadziło już limity używania plastikowych torebek – według danych ONZ. W Unii Europejskiej zabroniono stosowania szeregu jednorazowych przedmiotów, takich jak sztućce, talerze czy słomki. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA