Gospodarka - Świat

The New York Times: Kara za brak nadzoru nad kontrowersyjnym traderem

Ubezpieczyciel MassMutual zapłaci 4 mln dolarów grzywny w ramach ugody z władzami amerykańskiego stanu Massachusetts w związku z działaniami swojego byłego pracownika Keitha Gilla, znanego pod pseudonimem Roaring Kitty.
Foto: Bloomberg

Wspomniany trader odegrał ważną rolę w styczniowych masowych zakupach akcji GameStopu, zachęcając rzeszę internautów do kupna walorów. Zdaniem urzędników oddział MassMutual zatrudniający Gilla nie kontrolował odpowiednio działań jego i innych pracowników. Ponadto Gill dokonywał transakcji w imieniu trzech innych osób niezwiązanych z firmą bez zgody ubezpieczyciela.

Oficjalnie spółka ani nie przyznała się do zarzutów, ani im nie zaprzeczyła. Zgodziła się jednak na ugodę oraz m.in. na niezależny przegląd działalności. „Cieszymy się, że możemy zostawić tę sprawę za nami, unikając tym samym kosztów związanych z przedłużającym się procesem sądowym" – stwierdzono w oświadczeniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.