REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA. Majątki prezesów puchną

Wzrost notowań gigantów technologicznych napędza odbicie na amerykańskiej giełdzie. Równocześnie drożejące akcje tych spółek powodują, że fortuny ich założycieli rosną w astronomicznym tempie.
Foto: AFP

Od stycznia notowania Amazona wzrosły o 62 proc. W efekcie fortuna Jeffa Bezosa, prezesa spółki, który jest jednocześnie najbogatszym człowiekiem na świecie, powiększyła się o 63,6 mld USD. Jego majątek wyceniany jest na 172 mld USD.

Jednym z największych tegorocznych zwycięzców jest również Elon Musk, założyciel Tesli, którego fortuna od stycznia wzrosła ponaddwukrotnie, do 69,7 mld USD. Jest to efekt wzrostu notowań producenta samochodów elektrycznych o ponad 250 proc. w tym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA