REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

IBM: Umowa wreszcie sfinalizowana

Amerykański gigant z branży informatycznej zakończył właśnie proces przejęcia spółki Red Hat. Wartość transakcji sięgnęła 34 mld USD. Notowania spółki od początku roku wzrosły o ponad 26 proc., do 140,4 USD za walor.

Ginni Rometty, prezes IBM

Foto: AFP

Mimo że umowa między spółkami została zawarta już w październiku ubiegłego roku, dopiero teraz udało się zakończyć transakcję. IBM musiał bowiem otrzymać zgodę od instytucji antymonopolowych z Europy i USA. Amerykański departament antymonopolowy wydał zgodę już wcześniej, jednak na zielone światło ze strony Komisji Europejskiej firma musiała poczekać do końca czerwca.

Transakcja ta była największą w ponad 100-letniej historii IBM. Jednocześnie było to drugie co do wartości przejęcie w historii branży IT i największe wśród spółek zajmujących się oprogramowaniem. Większą transakcją był jedynie ogłoszony w 2016 r. zakup EMC przez Della, który opiewał na 67 mld USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA