REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Chiński PKB spadnie o 11 procent?

Zagadka zniknięcia 21 mln kont w sieciach komórkowych.
Foto: Bloomberg

PKB Chin może spaść w pierwszym kwartale o 10–11 proc. r./r. – wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę China Beige Book. Spółka ta od dziesięciu lat przeprowadza co kwartał sondaż koniunktury gospodarczej wśród 3,3 tys. chińskich firm. Wskaźniki tworzone na podstawie tego sondażu dają najgorsze wyniki, odkąd zaczęto zbierać dane na ten temat.

– Produkcja spadła w marcu nawet bardziej niż w lutym, godziny pracy nadal się zmniejszały, a zatrudnianie pracowników spadało pomimo tego, że pogorszyły się niedobory na rynku pracy – twierdzi Shehzad Qazi, dyrektor zarządzający w firmie China Beige Book.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA