Gospodarka - Świat

Coinbase wart więcej niż Nasdaq

Wartość rynkowa giełdy kryptowalutowej Coinbase przebiła już 100 mld USD – wynika z wyliczeń portalu The Block, opartych na danych o akcjach sprzedawanych na rynku wtórnym. Oznacza to, że Coinbase jest wyceniany przez rynek na więcej, niż wynosi kapitalizacja takich operatorów giełdowych, jak Nasdaq (24 mld USD), ICE (67 mld USD) czy CME (70 mld USD).
Foto: Bloomberg

Giełda Coinbase ogłosiła 28 stycznia, że planuje zadebiutować na rynku Nasdaq. Debiut ma się jednak odbyć nie w ramach tradycyjnej oferty publicznej, ale procedury znanej jako direct listing (z której skorzystał wcześniej m.in. serwis Spotify). Data debiutu nie została jeszcze ogłoszona, ale Coinbase od stycznia sprzedaje wcześniej wyemitowane akcje na rynku Nasdaq Private Market. Robi to w transzach tygodniowych. W zeszłym miesiącu papiery te sprzedawano w średniej cenie 200 USD. W zeszłym tygodniu cena ta doszła jednak do 373 USD, co daje wartość rynkową Coinbase wynoszącą 100,3 mld USD. Niektóre zlecenia opiewały nawet na 450 USD.

Nawet jeśli wycena Coinbase nie wzrośnie w nadchodzących tygodniach, to i tak może być najwyższa dla spółki debiutującej na giełdach w USA od czasu oferty publicznej Facebooka z 2012 r. (Facebook był wyceniany na 104 mld USD i była to rekordowa wartość dla spółki wchodzącej na giełdę).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.