REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Rekordy giełd nie zważają na epidemię

DAX, czyli główny indeks giełdy we Frankfurcie, ustanowił podczas środowej sesji rekord. Rekordowo wysoko znalazł się również paneuropejski indeks Stoxx Europe 600. Już wkrótce po otwarciu sesji w USA indeksy Dow Jones Industrial oraz S&P 500 ustanowiły rekordy.
Foto: AFP

Nasdaq Composite był zaś bardzo bliski rekordu. Na plusie zakończyły się sesje na większości azjatyckich giełd. Chiński indeks Shanghai Composite wzrósł o 0,9 proc. Cena ropy gatunku WTI wróciła na poziom powyżej 50 USD za baryłkę.

Optymistycznie nastawiały inwestorów chińskie dane sugerujące, że rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa (Covid-19) traci tempo. „Jest jeszcze zbyt wcześnie, by stwierdzić, kiedy epidemia koronawirusa osiągnie swój szczyt, ale zmniejszenie się liczby nowych zachorowań w oficjalnych danych jest zachęcające. (...) Jesteśmy optymistycznie nastawieni co do działań podjętych przez rządy, by kontrolować epidemię i nadal »przeważamy« akcje z rynków wschodzących" – piszą analitycy UBS.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA