Gospodarka - Świat

Lenovo szykuje ofertę w Szanghaju

Akcje koncernu Lenovo rosły w środę na giełdzie w Hongkongu nawet o 15 proc. a zamknęły się o 9 proc. wyżej niż dzień wcześniej. Inwestorzy reagowali w ten sposób na komunikat spółki mówiąca, że chce ona przeprowadzić ofertę publiczną na szanghajskim rynku technologicznym Star Market.
Foto: Bloomberg

Lenovo chce sprzedać na Star Market swoje kwity depozytowe, czyli papiery będące „reprezentacją" akcji. Nowa emisja ma być nie większa niż 10 proc. udziałów w spółce. Pieniądze pozyskane z niej zostaną przeznaczone w dużym stopniu dla działu badań i rozwoju Lenovo.

- Biorąc pod uwagę silną globalną obecność Lenovo i nasze chińskie dziedzictwo, jesteśmy przekonani, że ta oferta pomoże pokazać prawdziwą wartość spółki. Wykorzysta ona chiński rynek kapitałowy, który przechodzi boom i jednocześnie pozwoli inwestorom w Chinach, by łatwiej lokowali inwestowali w nas – stwierdził Yuanqing Yang, prezes Lenovo.

Szanghajski rynek Star Market, na którym zostanie przeprowadzona oferta jest często nazywany „chińskim Nasdaqiem". Powstał on w 2019 r. i przyciągnął ponad 200 spółek.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.