Gospodarka - Świat

Prezes Twittera rezygnuje

Jack Dorsey, prezes Twittera poinformował, że rezygnuje ze stanowiska. Jego następcą będzie Parag Agrawal, dotychczasowy dyrektor technologiczny. Akcje Twittera zyskiwały na początku poniedziałkowej sesji nawet 4 proc.
Jack Dorsey, prezes Twittera Foto: Bloomberg

- Zdecydowałem się odejść z Twittera, bo uznałem, że firma jest gotowa, by uniezależnić się od swoich twórców - stwierdził Dorsey.

Urodzony w 1976 roku Dorsey był jednym z założycieli Twittera i od 2015 r. prezesem tej spółki. W ostatnich latach łączył tę funkcję z kierowaniem firmą Square specjalizującą się w płatnościach cyfrowych. W zeszłym roku fundusz Elliot Management próbował wymóc rezygnację Dorseya. Paul Singer, prezes tego funduszu, twierdził, że Dorsey nie powinien kierować jednocześnie obiema firmami i że lepiej byłoby, gdyby z jednej z nich zrezygnował.

Dorsey pozostanie członkiem zarządu Twittera do przyszłorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Agrawal był dyrektorem technologicznym Twittera od 2017 r. a pracuje w tej spółce od ponad dekady. Kierował tam m.in. projektami dotyczącymi sztucznej inteligencji. Dorsey zapewnił, że jego następca jest człowiekiem, który "głęboko rozumie spółkę oraz jej potrzeby".

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.