Gospodarka - Kraj

Rząd nadal zamyka biznes

Zgodnie z pogłoskami rząd ogłosił kolejne restrykcje – zamknięte są sklepy budowlane i meblowe, ale tylko powyżej 2 tys. mkw. powierzchni. Zmiany dotyczą także sklepów, które mogą nadal działać.

Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Foto: materiały prasowe

– Będziemy stosowali bardziej rygorystyczne zasady – do tej pory limit wynosił jedna osoba na 15 mkw. powierzchni, teraz dla sklepów powyżej 100 mkw. będzie to 1 osoba na 20 mkw. – mówił na konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Od soboty zamknięte będą również salony urody czy fryzjerskie, co spowodowało natychmiastowy szturm zainteresowanych do rezerwacji wizyt. Serwis Booksy zanotował 15-krotny wzrost ruchu na stronie i w aplikacji w momencie ogłoszenia tych restrykcji, 53 proc. rezerwacji to wizyty na czwartek i piątek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.