REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Mocne otwarcie sesji

Na starcie czwartkowej sesji WIG20 zwyżkuje o 0,5 proc., do 2324 pkt. Po wczorajszej słabej końcówce mamy więc odreagowanie.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

Środowa sesja miała bardzo zmienny przebieg. Pierwsze godziny nie przyniosły wielu emocji, jednak zaraz po południu po rynkach rozlała się informacja o tym, że Fed byłby skłonny obniżyć w razie potrzeb gospodarki stopy procentowe. Inwestorzy niejako oczezkują takiego posunięcia na lipcowym posiedzeniu. Jednak informacja ta pobudziła kupujących do większej aktywności. Również w Warszawie obserwowaliśmy mocne zwyżki. WIG20 rósł nawet ponad 1 proc., do 2340 pkt. Jednak jeszcze przed zamknięciem optymizm ten wyparował i ostatecznie WIG20 zakończył dzień na poziomie blisko 2313 pkt, czyli niemal tam, gdzie rozpoczął sesję. Początek dzisiejszej sesji jednak znów należy do kupujących. WIG20 otworzył się już powyżej 2320 pkt. W gronie blue chips najsilniejsze z rana są CCC, Cyfrowy Polsat, Tauron i Santander. Na czerwono świeci tylko LPP.

Ciekawa sesja miała miejsce wczoraj w USA. S&P500 przekroczył na moment poziom 3000 pkt, jednak zakończył handel na pułapie 2993 pkt, co oznaczało zwyżkę o 0,45 proc. Podobnie wzrósł japoński Nikkei. Z rana jak razie WIG20 jest w czołówce europejskich parkietów.

Na rynku walutowym zmienność jest dużo niższa. Euro z rana kosztuje 4,26 zł a dolar 3,78 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA