Fundusze inwestycyjne TFI

Po I półroczu uczestnicy funduszy inwestycyjnych liczą zyski

Zarządzający aktywami przekonują, że wciąż warto stawiać na klasy aktywów, które od stycznia do czerwca przyniosły najlepsze wyniki inwestycyjne. Ale stopy zwrotu mogą nie być już tak spektakularne.
Foto: Fotolia

Klienci TFI mają za sobą bardzo udane półrocze. Praktycznie w każdej kategorii funduszy inwestycyjnych średnia stopa zwrotu była dodatnia, choć oczywiście pojedynczy przedstawiciele poszczególnych grup z ujemnym wynikiem by się znaleźli.

WIG20 wreszcie górą

Największy zysk przyniosły polskie duże spółki, jeszcze rok temu odsądzane od czci i wiary. Fundusze, które się na nich skoncentrowały, dały zarobić po około 30 proc. lub niewiele mniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.