REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Z rynku. Alior TFI poszerza ofertę we współpracy z TFI PZU

Foto: Adobestock

- Alior TFI uruchomi dwa nowe fundusze – Alior Spokojny dla Ciebie i Alior Stabilny na Przyszłość, co jest efektem zacieśnienia współpracy z grupą PZU (to największy akcjonariusz Alior Banku) – podaje serwis analizy.pl. Obie strategie będą inwestować w jednostki uczestnictwa sześciu funduszy z parasola inPZU SFIO. Udział ten ma się mieścić w przedziale od 40 do 50 proc. aktywów netto każdego z nich – informują analizy.pl. Oba fundusze będą należały do grupy strategii mieszanych zagranicznych stabilnego wzrostu. Opłata stała za zarządzanie w Alior Spokojny dla Ciebie sięgnie 1 proc., a Alior Stabilny na Przyszłość będzie pobierał 1,5 proc. rocznie. Od kwietnia tego roku aktywa Aliora TFI wzrosły z 331 mln zł do 680 mln zł na koniec września. Nowe środki TFI pozyskuje głównie do funduszu Alior Oszczędnościowy.

- „Coraz mniejsze oczekiwania co do wzrostu gospodarczego, słabnąca presja inflacji oraz luzowana polityka pieniężna w gospodarkach rozwiniętych, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi i strefą euro, to czynniki, które w tym roku skłaniają banki centralne z rynków wschodzących do przyjęcia bardziej »gołębiego« podejścia. Oczekujemy, że ten trend się utrzyma, a stopy będą obniżane na kilku dużych rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Rosja czy Meksyk" – czytamy w raporcie Franklin Templeton.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA