Fundusze inwestycyjne TFI

Krajowe TFI mają co nadrabiać w zakresie polityki informacyjnej

Informacje przekazywane w kartach funduszy przez część TFI są zbyt ubogie. Fundusze zagraniczne są pod tym względem bardziej transparentne.
Foto: Adobestock

Karta funduszu to jeden z cyklicznie publikowanych przez TFI dokumentów przypisanych do poszczególnych funduszy, w którym inwestor powinien znaleźć podstawowe informacje na jego temat.

Zmiana podejścia

Karty te aktualizowane są zwykle co miesiąc i mogą zawierać informacje o wynikach funduszu w różnych okresach, realizowanej strategii, opłatach, głównych pozycjach czy strukturze branżowej. Dla inwestorów może być więc pierwszym źródłem informacji o funduszu. Analizując karty funduszy krajowych TFI, można jednak dojść do wniosku, że polityka informacyjna powierników jest różna. Widać też istotne różnice w zestawieniu z kartami zagranicznych funduszy na korzyść tych drugich.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.