REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI: nie dojdzie do połączenia z Esaliens. Notowania akcji spadają

Dziś z rana notowania Altusa spadają o około 16 proc., do 3,8 proc. Topnieje nie tylko kurs, ale również aktywa. Nie dojdzie również do połączenia z Esaliens.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Wczoraj Altus poinformował, że Norges Bank IM wypowiedział mu umowę na zarządzanie portfelem. W komunikacie podano, że na podstawie umowy Altus TFI zarządzał aktywami netto o wartości 482,7 mln dolarów, czyli prawie 1,8 mld zł. Wypowiedzenie umowy skuteczne jest z końcem dnia 3 września 2018 r. Wieczorem okazało się, że podobnie norweski fundusz postąpił z Rockbridge, które należy do grupy Altusa. W Rockbridge z kolei Norges Bank ulokował 369 887 626 dolarów, czyli prawie 1,4 mld zł.

Jakby tego było mało, Esaliens TFI odstąpiło od planu połączenia z Altusem. "Jako powód odstąpienia zarząd Esaliens powołał konsultacje z akcjonariuszami oraz radą nadzorczą Esaliens TFI, w wyniku których zarząd Esaliens TFI stwierdził brak możliwości uzyskania w obecnej sytuacji wymaganej kwalifikowanej większości głosów za przyjęciem planu połączenia na walnym zgromadzeniu Esaliens TFI" - podano w komunikacie. Altus liczył na umowę z Esaliens w związku z jego kompetencjami w zakresie produktów emerytalnych, by wspólnie rozwijać pracownicze plany kapitałowe. Synergie kosztowe będące efektem połączenia szacowane były na 10,25 mln zł w skali roku.

Akcje Altusa pogłębiają historyczne minima. Na dzisiejszej sesji wyceniane są na 3,8 zł, czyli prawie 16 proc. poniżej wczorajszego zamknięcia.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA