Forex

Typ techniczny. Ważne poziomy nadal dobrze trzymają się na rynku złota

Kolejna informacja na temat szczepionki na koronawirusa, którą poznaliśmy w poniedziałek, jedynie na chwilę miała przełożenie na rynek metali szlachetnych.
Foto: AFP
Foto: GG Parkiet

Pierwszą reakcją była wyraźna przecena złota, jednak już w drugiej części dnia z przeceny tej zostało tylko wspomnienie. Kruszec odrobił straty i zaczął wychodzić na plus. Tym samym ważne poziomy techniczne na tym rynku zostały utrzymane. – Kluczowe wsparcie to w dalszym ciągu obszar między 1850 a 1835 dolarów za uncję, natomiast do przyciągnięcia dalszych nabywców niezbędne jest wybicie powyżej 1970 dolarów za uncję – wskazują analitycy Saxo Banku. W poniedziałek cena minimalna wypadła w okolicach 1865 USD. W drugiej połowie dnia za uncję złota trzeba było jednak już płacić 1890 USD. Na razie więc na tym rynku mamy do czynienia z trendem bocznym. Nie brakuje jednak głosów, że złoto szybciej czy później powróci jednak do zwyżek. Sprzyjać temu ma też sytuacja fundamentalna. – Naszym zdaniem szczepionka przyczyni się do poprawy prognozy na 2021 r., jednak w perspektywie krótkoterminowej politycy i banki centralne najprawdopodobniej zaczną panikować w miarę dalszego wzrostu liczby zachorowań. Podkreśliło to trzech członków najważniejszych światowych banków centralnych, ostrzegając, że sama perspektywa wprowadzenia na rynek szczepionki nie wystarczy do rozwiązania spowodowanych pandemią problemów gospodarczych. W sytuacji, gdy świat jest o krok od naukowego przełomu na froncie szczepionki, dodatkowe bodźce mogą podwyższyć oczekiwania inflacyjne w przyszłym roku – wskazują analitycy Saxo Banku. Złoto ma być najlepszą obroną przed rosnącą inflacją. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.