REKLAMA
REKLAMA

Forex

Wynik wyborów neutralny dla złotego i tak powinno pozostać

W poniedziałek złoty nieznacznie umacniał się wobec głównych walut. Dla jego notowań nadal kluczowe znaczenie ma nastawienie globalnych inwestorów do ryzyka.
Foto: AFP

Emocje związane z pierwszą turą wyborów prezydenckich w Polsce nie znalazły ujścia na rynku walut. Złoty praktycznie nie zareagował na wstępne wyniki wyborów. W poniedziałek za euro trzeba było płacić 4,46 zł, czyli tyle samo co w piątek. Dolar osłabił się z kolei o 0,5 proc., do 3,95 zł, co było jednak głównie pokłosiem globalnej słabości amerykańskiej waluty. Wiadomo jednak, że do wyłonienia głowy państwa potrzebna będzie druga tura wyborów, która odbędzie się za dwa tygodnie. Czy ona przełoży się na większy ruch na rynku złotego?

Bez zaskoczeń

Dlaczego rynek tak spokojnie przyjął wyniki pierwszej tury wyborów? – Rynkowo realizuje się domyślny scenariusz spodziewanej drugiej tury wyborów, stąd nikłe ruchy na rynku PLN. Obserwatorzy spodziewają się aktywnej kampanii aż do drugiej tury – wskazuje Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA