REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny. Para GBP/JPY znowu blisko ważnego wsparcia

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne spadki na parze GBP/JPY. Jej notowania znowu oscylują blisko poziomu 137,00, który jest istotny z punkty widzenia analizy technicznej.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

– Na przestrzeni ostatnich lat to wsparcie zatrzymywało podaż, zmieniając bieg wykresu. Jeżeli funt brytyjski zmarnuje okazję do skorygowania ostatnich spadków, to kolejne wsparcie znajduje się przy cenie 129,00 – wskazuje Paweł Śliwa, analityk DM mBanku.

Jak jednak dodaje, scenariusz zakładający, że funt brytyjski odbije się od poziomu 137,00 i znowu zacznie zyskiwać, wspierany jest niskimi wartościami na oscylatorze stochastycznym. – Analiza wstęg Bollingera daje podobne wnioski, gdyż wartość tej pary walutowej opuściła dolną wstęgę, co sugeruje szybki powrót do średniej kroczącej MA20, czyli środkowej linii tego wskaźnika. Nie można wykluczyć, że w przypadku pary GBP/JPY będziemy jednak mieli podobny scenariusz jak ten z przełomu roku, kiedy wsparcie zostało naruszone, a potem cena szybko powróciła powyżej wartości 137,00. O sile spadków informują oscylatory, zarówno stochastyczny, jak i wskaźnik siły relatywnej RSI. Oba znajdują się w strefie wyprzedania, co zwiększa potencjał na korektę majowych spadków. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 139,50 – dodaje przedstawiciel DM mBanku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA