Forex

Typ techniczny: Para EUR/PLN zatrzymała się na ważnym wsparciu

Złoty wciąż czeka na impuls do mocniejszego ruchu. Para EUR/PLN po zejściu poniżej poziomu 4,50, który przez długi czas stanowił barierę nie do przebicia, próbuje atakować coraz to niższe wartości.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz
Foto: GG Parkiet

Na razie jednak złotemu brakuje argumentów do dalszej aprecjacji, a dodatkowo na tym rynku ścierają się dwie siły w postaci globalnych nastrojów oraz Narodowego Banku Polskiego, który stara się za wszelką cenę osłabić naszą walutę. Również od strony technicznej para EUR/PLN znalazła się w punkcie, który może być trudno złamać. – Kurs pary EUR/PLN już od kilku dni broni potencjalnego wsparcia, które może wynikać z kursu zamknięcia z dnia, w którym Narodowy Bank Polski przeprowadzał interwencję walutową. Mowa o rejonie 4,46 zł za euro – mówi Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia. Jak dodaje, poziom ten może mieć kluczowe znaczenie dla pary EUR/PLN w kontekście dalszych wydarzeń. – Jeśli miejsce to będzie nadal przez rynek bronione, to może się pojawić kolejny impuls wzrostowy, który może pokonać opór w rejonie 4,50, gdzie również znajduje się linia poprowadzona po ostatnich szczytach. Jeśli tak by się stało, to teoretycznie droga w rejon 4,56–4,58 mogłaby zostać otwarta – podkreśla Kostecki. Gdyby scenariusz ten faktycznie się zmaterializował, para EUR/PLN wróciłaby do poziomów z końcówki stycznia. Kolejne ważne poziomy to 4,60 oraz 4,65, czyli szczyty z końcówki grudnia i października ubiegłego roku. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.