REKLAMA
REKLAMA

Forex

Czekanie na tańszego dolara wciąż się wydłuża

Amerykańska waluta nadal zaskakuje siłą. Ostatnio dostała kolejne wsparcie w postaci danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych. Jak długo utrzyma się dominacja dolara?
Foto: AFP

Wszystkie prognozy wieszczące, że w tym roku dolar w końcu zacznie wyraźnie tracić na wartości można na razie włożyć między bajki. Można by nawet zażartować, że jeśli jest coś pewnego na rynku walutowym, to właśnie mocny „zielony". Od początku roku umocnił się on w stosunku do euro o ponad 2 proc. Poziom 1,10 został złamany i para EUR/USD powoli zbliża się do kolejnego okrągłego poziomu 1,09.

Otoczenie sprzyja

Argumentów przemawiających za mocnym dolarem nie brakuje. Jakby tego było mało, w ostatnich dniach kupujący dolara dostali kolejny dowód na to, że ich strategia jest słuszna. W piątek poznaliśmy bowiem zaskakująco dobre dane z amerykańskiego rynku pracy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA