Finanse

Rotacja w nadzorach PKO BP i PZU

We wtorek nadzwyczajne zgromadzenia kontrolowanych przez państwo PKO BP i PZU dokonały zmian w składach rad nadzorczych.
Foto: Adobestock

Akcjonariusze banku na wniosek Skarbu Państwa powołali do rady Tomasza Kuczura (zrezygnował dzień wcześniej z zasiadania w nadzorze PZU) i Bogdana Szafrańskiego. Poza tym odwołali z rady Zbigniewa Hajłasza. Dzień wcześniej zrezygnował z niej Piotr Sadownik.

Dwaj nowi członkowie nadzoru nie mają doświadczenia w bankowości. Kuczur jest prawnikiem i politologiem, uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Wrocławskim z zakresu nauk społecznych (specjalizacja systemy polityczne). Jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szafrański to ekonomista i amerykanista, ekspert w zakresie zarządzania strategicznego finansami, rynku kapitałowego, polityki i gospodarki w USA oraz relacji polsko-amerykańskich. Ma tytuł doktora nauk o zarządzaniu uzyskany na Wydziale Zarządzania UW. Pracował w spółkach w USA i Polsce, m.in. był wiceprezesem ds. finansów w PKP Cargo.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.