Dywidendy

Archicom, Wittchen, Żywiec: Płyną rekomendacje wypłat dywidend

Rosną kursy spółek po decyzjach o dzieleniu się zyskami.
Foto: Adobestock

Wittchen i Grupa Żywiec zdecydowały się w tym tygodniu na wypłatę dywidend. Podzielenie się z akcjonariuszami zyskiem zapowiada też Archicom.

Zarząd Wittchena podjął we wtorek uchwałę, w której rekomenduje podział ubiegłorocznego zysku netto spółki sięgającego 30,54 mln zł. Nieco ponad 18,1 mln zł chce przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy, co w podziale na 16,739 mln papierów przyniesie 1,08 zł na walor. Na kapitał zapasowy trafi 12,36 mln zł z zysku wypracowanego w ubiegłym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.