Debiuty

Kilka dużych i ponad 20 mniejszych IPO

Pandemia pozytywnie wpłynęła na podstawową działalność GPW, dzięki czemu wyniki wzrosły. W najbliższym czasie można spodziewać się kilku dużych IPO i kilkudziesięciu mniejszych na NewConnect. W piątek po południu akcje GPW taniały o 3 proc., do 45,8 zł.

Marek Dietl, prezes GPW

Foto: materiały prasowe

Skonsolidowane przychody GPW wyniosły w II kwartale 101,1 mln zł, co oznacza wzrost o 13,5 proc. rok do roku. Zysk netto grupy wyniósł 43,5 mln zł, wobec 42,5 mln zł rok wcześniej. Jest to w znacznym stopniu efekt zwiększonych obrotów na rynku akcji i instrumentów pochodnych.

– Drugi kwartał 2020 r. stał pod znakiem rekordów. Mieliśmy najwyższe w historii obroty, bardzo wysoką aktywność inwestorów indywidualnych i debiuty nowych spółek w trybie online – mówi Marek Dietl, prezes GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.