REKLAMA
REKLAMA

Chemia

ZCh Police przydzieliły 49,18 mln akcji nowej emisji serii C

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) przydzieliły 49,18 mln akcji nowej emisji serii C o wartości nominalnej 10 zł każda, podała spółka.
Foto: Bloomberg

"Zarząd spółki podjął uchwałę o przydziale 49 175 768 akcji nowej emisji, które zostały należycie subskrybowane i opłacone, w tym: 49 175 768 akcji nowej emisji przydzielono podmiotom, które złożyły zapisy na akcje nowej emisji w ramach wykonania prawa poboru i podmiotom, które złożyły zapisy dodatkowe" - czytamy w komunikacie.

Spółka planuje przeznaczyć wpływy z emisji na realizację projektu Polimery Police.

Grupa Azoty Police, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Zatrudnia ok 3,5 tys. osób. Od 2006 r. jest notowana na GPW.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA