Chemia

W oczekiwaniu na realizację ambitnych planów Ciechu

Firma chemiczna podtrzymuje prognozy mówiące o osiągnięciu w tym roku zysku EBITDA w przedziale 700–735 mln zł. Na horyzoncie widać skok cen sody.

Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu, potwierdził, że rosnące ceny surowców oraz kosztów transportu podbiją ceny sody.

Foto: materiały prasowe

Drugi kwartał okazał się być dla Ciechu owocnym okresem, podobnie jak całe I półrocze. Za znaczący skok przychodów oraz zysków odpowiadała głównie odradzająca się gospodarka. Pomogła również prowadzona od dwóch lat optymalizacja biznesu.

Dominacja sody

W okresie kwiecień–czerwiec przychody podskoczyły o 21 proc., do 835 mln zł, a wynik EBITDA – o 40 proc., do 188 mln zł. W całym I półroczu przychody zwiększyły się o 14,5 proc., do niemal 1,7 mld zł. Zysk netto wystrzelił w górę o ponad 450 proc., do 192,4 mln zł. – Działania optymalizacyjne realizowane od ponad dwóch lat przynoszą skutek w każdym biznesie spółki. Świadczą o tym przede wszystkim wyniki finansowe za II kw., zgodnie z którymi wszystkie nasze kluczowe biznesy skutecznie wykorzystały sprzyjającą koniunkturę gospodarczą. Kondycja finansowa Ciechu sprzyja podtrzymaniu prognozy uzyskania wyniku EBITDA w 2021 r. na poziomie 700–735 mln złotych – mówi Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.