Chemia

Erg: Wzrosną moce

Zawirowania na rynkach surowców służących do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych mają niekorzystny wpływ na działalność grupy Erg.
Foto: materiały prasowe

Chodzi zarówno o ich rekordowo wysokie ceny, jak i problemy z dostępnością. Mimo podejmowanych działań firma nie była w stanie dokonać proporcjonalnych podwyżek produkowanych przez siebie wyrobów. Ponadto zmalała produkcja, co oznaczało, że koszty stałe były bardziej uciążliwe, niż to miało miejsce wcześniej. W efekcie Erg zanotował w I kwartale spadek skonsolidowanych przychodów o 7 proc. (do 21,8 mln zł) i poniósł stratę netto na poziomie 0,9 mln zł (rok wcześniej wypracowano 1,2 mln zł zysku).

Perturbacje na rynku surowcowym nie ograniczają aktywności zarządu w zakresie prowadzenia istotnych przedsięwzięć rozwojowych. Niedawno spółka zdecydowała się na zakup i montaż nowej linii produkcyjnej do tzw. ekstruzji folii. Dostawa ma nastąpić w listopadzie. Całkowity szacowany koszt inwestycji to 19,3 mln zł. Erg stara się o 35-proc. dofinansowanie projektu. Sprawa o jego ewentualnym przyznaniu jest jeszcze w toku. Niezależnie od tego – nawet przy braku dofinansowania – spółka jest zdecydowana przeprowadzić to przedsięwzięcie do końca. Na ten cel przyznano jej w ING Banku Śląskim kredyt w wysokości 14,3 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.