REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Nowa warzelnia soli Ciechu będzie droższa, ale ruszy w terminie

Rozbudowa mocy w biznesie solnym jest jednym z priorytetów chemicznej grupy na ten rok. W dalszej perspektywie wyzwaniem będą rosnące koszty energii. Spółka ma jednak plan, jak sobie z tym poradzić.

Prezes Ciechu Dawid Jakubowicz zapowiada dalsze działania w kierunku poprawy efektywności i redukcji emisji CO2 w całej grupie.

Foto: materiały prasowe

Budowa fabryki soli w niemieckim Stassfurcie przebiega zgodnie z harmonogramem i ma ruszyć w ostatnim kwartale tego roku. To największa inwestycja Ciechu ostatnich lat. Spółka jeszcze w 2018 r. szacowała jej wartość na 100 mln euro. Ostatecznie jednak inwestycja będzie droższa. – Jest za wcześnie, by szacować, o ile zwiększą się wydatki na ten projekt. Wiadomo jednak, że od czasu ogłoszenia inwestycji koszty wzrosły i zapewne będą one wyższe niż zakładane wcześniej 100 mln euro – zapowiada Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

Rozmowy handlowe

Zarząd chemicznej spółki nie widzi ryzyka opóźnienia realizacji inwestycji w Niemczech i przewiduje, że nowa warzelnia soli swoją pełną moc osiągnie już w styczniu 2021 r. – Już prowadzimy rozmowy handlowe i kontraktujemy sprzedaż soli z nowej instalacji – zapewnia Jakubowicz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA