REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Moda na szklane opakowania pomaga Ciechowi

Spółce pomogą wyższe ceny sody, spadające koszty zakupu surowców i większy popyt na szkło.
Foto: materiały prasowe

Koniunktura na rynku sprzyja europejskim producentom sody, a budowa nowych mocy wytwórczych w regionie jest odsunięta w czasie. To wszystko sprawia, że analitycy przychylniej spoglądają na perspektywy Ciechu i podnoszą prognozy wyników dla spółki. Eksperci DM mBanku szacują, że jedyny w Polsce i drugi pod względem wielkości w Unii Europejskiej producent sody kalcynowanej, używanej do produkcji szkła, ma szansę na poprawę wyników nie tylko w tym roku, ale i w 2021.

Tańsze surowce

Według Jakuba Szkopka z DM mBanku w 2020 r. Ciech wyda o 37 mln zł więcej na węgiel energetyczny niż przed rokiem. Niższe będą jednak koszty zakupu innych surowców – wydatki na gaz spadną o 10 mln zł, a na węgiel koksowy aż o 44 mln zł. – Spadki cen węgla koksującego i gazu ziemnego powinny zrekompensować wyższe koszty nabycia węgla energetycznego – twierdzi Szkopek w swojej najnowszej analizie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA