REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Chemia

Global Cosmed: Wyniki idą w górę

Producent i dystrybutor chemii gospodarczej dokonał korekty prognoz za 2019 r. Zarząd spodziewa się przekroczenia o 10 proc. wybranych parametrów.
Foto: materiały prasowe

Dotychczasowa prognoza z 11 lutego 2019 r. zakładała przychody w wysokości 304 mln zł, EBITDA zaś miała wynieść 14 mln zł. Aktualna prognoza przewiduje przychody w wysokości 310 mln zł, EBITDA zaś ma wynieść 19 mln zł.

„Poprawa wyniku na poziomie EBITDA spowodowana była m.in. zdarzeniami jednorazowymi, takimi jak sprzedaż majątku trwałego o istotnej wartości. Jednocześnie spółka kontynuowała działania zmierzające w kierunku zacieśniania dyscypliny kosztowej, zmniejszając poziom wydatków we wszystkich obszarach" – czytamy w komunikacie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA