Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Biomed Lublin, Cormay i Voxel

Aktualizacja danych: 27.11.2020, godz. 12
Foto: Adobestock

1. Biomed Lublin coraz bliżej wrześniowego dołka

Foto: GG Parkiet

Gwiazda covidowej hossy słabnie w oczach. W piątkowe przedpołudnie akcje taniały o 7,9 proc. i był to już piąty dzień spadków z rzędu. Cena jest już poniżej średnich z 50 i 100 sesji i zbliża się wyraźnie do 200-sesyjnej, czyli umownej granicy hossy. Znajduje się ona przy 10,4 zł i jest to najbliższe wsparcie. Jeśli pęknie, to kolejnym celem niedźwiedzi może być lokalny dołek z 8 września, czyli 9 zł. W tej okolicy mogą ważyć się losy byczego układu Biomedu. Zwłaszcza że MACD i RSI, choć spadają, wciąż nie dotarły do granicy wyprzedania.

2. Cormay z wyraźną słabością relatywną

Foto: GG Parkiet

Podczas gdy szeroki WIG zyskał od początku miesiąca ponad 20 proc., tytułowa spółka straciła 15 proc. i notuje czwarty spadkowy miesiąc z rzędu. Ta relatywna słabość nie zachęca do zakupów. Zwłaszcza że od strony AT trudno się doszukać sygnałów kupna. Wstęga średnich kroczących z 50, 100 i 200 sesji została przełamana, a zniżkujące MACD i RSI wciąż nie osiągnęły pułapów świadczących o wyprzedaniu. Niewykluczone, że cena zmierza w kierunku psychologicznego poziomu 1 zł. W przeszłości był on już niejednokrotnie testowany.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.