Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Asseco SEE z apetytem na wyższe poziomy

Foto: GG Parkiet

Wykres informatycznej spółki wygląda interesująco, zwłaszcza w szerokim ujęciu czasowym. Cena wybiła się bowiem niedawno z długoterminowej konsolidacji, a ruch korygujący to wybicie zatrzymał się na górnej granicy owej konsolidacji. Mamy więc potencjalny sygnał przesilenia i początku trwalszego trendu. Optymizmem napawają też zawracające w górę średnie z 50 i 200 sesji oraz oscylator RSI, który zaczął rosnąć nad linią 0. Cena jest blisko silnego oporu w strefie 48–50 zł. Jego przebicie potwierdzi pozytywny scenariusz.

2. Mercator na fali pandemicznych obaw

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta rękawic medycznych jest w bessie, ale piątkowe wydarzenia zmieniły nieco optykę. Wzrost pandemicznych obaw sprawił, że kurs rósł nawet o ponad 7 proc. i podszedł pod linię 50-sesyjnej średniej (obecnie 120 zł). Przebicie tego poziomu będzie wstępnym sygnałem przesilenia, który potencjalnie otworzy drogę do umownej granicy hossy/bessy, czyli 200-sesyjnej średniej. Ta ostatnie znajduje się teraz przy 230 zł, co daje całkiem obiecującą, krótkoterminową perspektywę. Pułap 100 zł jest najbliższym wsparciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.