Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Mercator Medical walczy o zmianę kilkumiesięcznego trendu

Foto: GG Parkiet

Akcje Mercatora Medical od osiągnięcia szczytu jesienią zeszłego roku systematycznie tracą. W połowie października dynamika spadków przyspieszyła w związku z publikacją wyników kwartalnych. Zniżkom towarzyszyły zwiększone obroty. Kupujący zaczęli jednak od kursu w okolicach 100 zł, a obroty się zmniejszyły, co wskazuje na mniejsze grono chętnych do pozbywania się udziałów. W piątek po południu walory producenta akcesoriów medycznych drożały o ponad 5 proc. Pierwszym testem dla popytu będzie luka bessy.

2. PKO BP po krótkiej korekcie przygotowuje się do kolejnych zwyżek

Foto: GG Parkiet

Otoczenie rynkowe i nastroje inwestorów sprzyjają zwyżkom spółek finansowych, czyli przede wszystkim banków. Firmy te są na fali w związku z zacieśnianiem polityki monetarnej przez banki centralne. W październiku doszło niespodziewanie do podwyżki stóp procentowych w Polsce, a obecnie rynek wycenia kolejną podwyżkę już w listopadzie. Akcje banków, w tym PKO BP, są jednymi z najsilniejszych w tym roku, choć w połowie października doszło do niewielkiej korekty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.