Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Asseco Poland walczy z ważnym oporem technicznym

Foto: GG Parkiet

Cena akcji informatycznej spółki opuściła w czerwcu konsolidację, będącą płaską korektą w układzie hossy. Od tego czasu kurs stabilnie rośnie, utrzymując się powyżej średnich z 50 i 200 sesji. We wrześniu cena dwukrotnie zaatakowała 90 zł, czyli historyczne maksimum. Istnieje ryzyko utworzenia podwójnego szczytu, choć siła długoterminowego trendu i schłodzenie na oscylatorach faworyzują stronę popytową. Wyjście nad 90 zł będzie klasycznym sygnałem kontynuacji trendu. Średnia 50-sesyjna jest najbliższym wsparciem. Przebiega obecnie przy 83 zł.

2. Bumech giełdową gwiazdą września

Foto: GG Parkiet

Walory spółki z branży maszynowej podrożały we wrześniu o 252,7 proc. To najlepszy wynik wśród firm notowanych i na GPW, i na NewConnect. Patrząc na wykres z szerszej perspektywy, warto zwrócić uwagę, że ostatni ruch nastąpił po wybiciu z długiej formacji bazy (horyzontalny trend przy niskiej zmienności i małych obrotach). Wybicie potwierdzone zostało wzrostem wolumenu i zmianą kierunku na średnich z 50 i 200 sesji. Z punktu widzenia analizy technicznej Bumech rozpoczął nowy trend wzrostowy. Dynamiczny start zwiększa jednak ryzyko dynamicznej korekty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.