Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. CD Projekt z luką i powyżej ważnej średniej

Foto: GG Parkiet

Opublikowane we wtorek po sesji wyniki kwartalne producenta gier pozytywnie zaskoczyły rynek. Środowa sesja otworzyła się luką, a zamknęła ponad 10-proc. wzrostem. Kurs na wyraźnie podwyższonych obrotach przebił średnią z 50 sesji. W szerszym ujęciu czasowym widać na wykresie podwójne dno w strefie 160–150 zł, a ostatnie wybicie jest wstępną zapowiedzią przesilenia. Jeśli kurs przebije najbliższe opory 210–225 zł, wyznaczone przez ostatni lokalny szczyt, średnią 200-sesyjną i 23-proc. zniesienie Fibo, będzie to silny sygnał wzrostowy.

2. Kruk rozpoczyna kolejną falę hossy?

Kurs akcji spółki zajmującej się obrotem wierzytelnościami porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W wakacje cena weszła w fazę płaskiej korekty, oscylując wzdłuż poziomu 300 zł. W minionym tygodniu kurs odbił się od 50-sesyjnej średniej i długą białą świecą przy wysokim wolumenie ruszył w górę. Jednocześnie MACD zakręcił w górę na linii 0, co sugeruje początek nowej fali wzrostowej. Przebicie szczytu 312,2 zł potwierdzi ten scenariusz. Wspomniana średnia (obecnie przy 295 zł) pozostaje najbliższym wsparciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.