Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Airway Medix nie udało się wrócić do konsolidacji

Foto: GG Parkiet

W lipcu kurs akcji przedstawiciela branży medycznej wybił się dołem ze średnioterminowej konsolidacji 1,5–2 zł. Sierpniowa próba powrotu zakończyła się fiaskiem, co dobrze pokazuje długi, górny cień świecy z 12 sierpnia. W minionym tygodniu kurs drugi raz przetestował wsparcie na 1,15 zł, a oscylatory przestały zwyżkować. Podaż znów próbuje budować przewagę. Jeśli wspomniane wsparcie pęknie, spadek może sięgnąć 1 zł. Wówczas wypełni się zasięg spadku wynikający z szerokości konsolidacji. Najbliższe opory są w strefie 1,4–1,5 zł.

2. Nexity Global niczym giełdowy spadający nóż

Foto: GG Parkiet

Giełdowy holding ma za sobą serię spadkowych świec i wybicie z konsolidacji. W sześć sesji kapitalizacja spółki skurczyła się blisko o 30 proc. Cena kontynuuje tym samym trend spadkowy. Trwającej fali zniżkowej towarzyszy wyraźnie podwyższony wolumen, co pokazuje zdecydowane zaangażowanie strony podażowej. Siłę trendu potwierdza układ średnich kroczących z 50 i 200 sesji, a także MACD, który zakręcił w dół na linii 0. Na ten moment trudno znaleźć na wykresie argumenty za zmianą dominującej tendencji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.