REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Alior Bank, Kruk i PKN Orlen

Foto: Adobestock

1. Alior Bank po miesiącach spadków ma szanse na odwrócenie notowań

Foto: GG Parkiet

Walory Alior Banku od końca maja poruszają się w kanale spadkowym. W pierwszym tygodniu czerwca dotarły do minimum z ubiegłego roku. Spowodowało to duży wzrost zainteresowania akcjami Aliora i zarazem szybkie podbicie kursu o kilka złotych. W ubiegłym tygodniu notowania poruszały się w ramach trójkąta symetrycznego, jednak w piątek doszło do wybicia górą, co może być sygnałem większego ruchu wzrostowego. W razie realizacji takiego scenariusza ukształtowałaby się formacja podwójnego dna, która jest solidną podstawą do zwyżek.

2. Kruk może się wznieść jeszcze wyżej

Foto: GG Parkiet

Akcje windykatora w dwa ostatnie tygodnie wzrosły o ponad 17 proc. i wiele wskazuje, że nie jest to jeszcze koniec zwyżek. W ostatnich dniach barierą jest co prawda poziom 190 zł za akcję, jednak w trendzie wzrostowym opory są po to, żeby je łamać. Z kolei od dołu wsparcie tworzą szczyty z przełomu roku i jednocześnie minima sesji, która odbyła się w środę. Całkiem możliwe, że czeka nas jeszcze test tego wsparcia, z którego następnie byki wyprowadzą atak podobny do tego z pierwszej połowy czerwca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA