Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Fotolia

Od końcówki kwietnia akcje należącej do Zygmunta Solorza-Żaka spółki podrożały o 13,7 proc. To wystarczyło, by średnia krocząca z 50 sesji wzrosła powyżej 200-sesyjnej, tworząc formację złotego krzyża. Notowania znalazły się najwyżej od trzech lat, ale skala ruchu i pozytywny układ wskaźników sugerują, że byki mogą podciągnąć jeszcze notowania. Cel minimum to lokalny szczyt na poziomie 28 zł. Jego przebicie może zainicjować silniejszą, średnioterminową falę zwyżek. Najbliższe wsparcie to 26 zł.

Tytułowa spółka to propozycja dla fanów gry pod zmianę długoterminowego trendu. W styczniu cena akcji MCI zanotowała dołek bessy 8,21 zł i od tego momentu zwyżkuje. Aktualne maksimum fali wzrostowej to 10 zł, a więc ostatni lokalny szczyt w bessie (9,65 zł) został przebity. Ponadto średnia krocząca z 50 sesji przebiła od dołu 200-sesyjną, co potwierdza siłę kupujących i zapowiada dalsze zwyżki. Wyjście nad 10 zł potwierdzi scenariusz wzrostowy. Ostrzeżeniem dla byków będzie natomiast spadek poniżej 9–8,8 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.