Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: PCC Rokita, PGE i Satis Group

Aktualizacja danych: 16.04.2021, godz. 14.30
Foto: Bloomberg

1. PCC Rokita z nowym szczytem trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji chemicznej spółki poruszają się w trendzie wzrostowym. W minionym tygodniu kurs przebił lutowy szczyt, dając tym samym klasyczny sygnał kontynuacji ruchu. Wyjściu na nowe maksimum towarzyszył podwyższony wolumen, co uwiarygodnia sygnał. MACD i RSI są już lekko wykupione, stąd piątkowe cofnięcie. Lutowy szczyt to najbliższe wsparcie (73,6 zł). Niżej silną, ruchomą barierę stanowi średnia krocząca z 50 sesji. W ostatnim czasie już czterokrotnie zatrzymywała korekty. Teraz znajduje się na poziomie 67,85 zł.

2. PGE przy długoterminowym poziomie oporu

Foto: GG Parkiet

W minionym tygodniu widać było większe zainteresowanie spółkami energetycznymi, co było spowodowane wypowiedziami polityków. Beneficjentem werbalnego wsparcia jest m.in. PGE. Akcje giganta drożały w porywach do 8,686 zł. To najwyższy poziom od końca 2019 r. Cena przebiła się przez silne pasmo oporowe przy 7,5 zł i zaatakowała barierę na 8,5 zł. To wszystko przy wyższych obrotach i wsparciu średnich. Być może to zapowiedź silniejszego i trwalszego trendu, choć wiadomo, jak to bywa z deklaracjami polityków i sygnałami AT.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.