Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Allegro poniżej wyceny z dnia debiutu

Foto: GG Parkiet

Informacja, że fundusze kontrolujące Allegro wystawiają na sprzedaż 76,5 mln akcji, spowodowała w środę silny spadek notowań. Cena zniżkowała nawet do 58,1 zł. Kurs przebił minimum z dnia debiutu. Na wykresie nie ma więc co szukać wsparć. Można natomiast przyjąć, że dominujący od początku roku trend spadkowy może doprowadzić kurs do ceny emisyjnej 43 zł. RSI pokazuje już wyprzedanie, więc zwroty w górę są możliwe. Jednak dopóki luka nie zostanie zamknięta i nie dojdzie do przebicia 50-sesyjnej średniej (69 zł), obowiązuje niedźwiedzi układ.

2. CCC pod podażową presją

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji dystrybutora i producenta obuwia spadają od 17 lutego. Zniżka zaczęła się z 110,7 zł, a w minionym tygodniu kurs dotarł do 89,1 zł. Na razie to tylko korekta trwającego od listopada 2020 r. trendu wzrostowego, ale warto zwrócić uwagę na dwa czynniki ryzyka. Pierwszy, techniczny: kurs zaatakował średnią kroczącą z 50 sesji, poniżej której nie był od czterech miesięcy. Drugi, fundamentalny: spółce szkodzi ogłoszony we wtorek krajowy lockdown. Wspomniana średnia jest wsparciem. Oporem jest natomiast okrągłe 100 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.