REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Action, Cormay i Dom Development

Foto: AFP

1. Action w górę o ponad 40 proc. przy wysokim wolumenie

Foto: GG Parkiet

Wzrost kursu akcji o 43,7 proc. w ciągu jednej sesji nie zdarza się na GPW zbyt często. Giełdowy dystrybutor dokonał tego w ostatnią środę. Była to reakcja na informację, że wojewódzki sąd administracyjny uwzględnił skargę wniesioną przez spółkę i uchylił decyzję dyrektora izby administracji skarbowej. Na wykresie pojawiła się długa biała świeca, która pokonała średnie z 50 i 200 sesji, a MACD wrócił nad 0. Wolumen był najwyższy od półtora roku. W czwartek byki zatrzymał opór 4,2 zł, który pozostaje najbliższą barierą dla kontynuacji wzrostu.

2. Cormay wszedł na ścieżkę hossy

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta odczynników diagnostycznych rośnie od maja 2018 r. W 11 miesięcy papiery zdrożały z 0,75 zł do 1,45 zł. Notowania zachowują sekwencję coraz wyższych dołków i szczytów, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji zwyżkują i pod koniec 2018 r. utworzyły złoty krzyż. Rosnący MACD i układ linii ADX/-DI/+DI potwierdza przewagę byków, więc droga na wyższe poziomy wydaje się otwarta. Najbliższe cele to 1,5 zł i 1,7 zł. Strefę wsparcia wyznaczają wspomniane średnie i rozciąga się ona od 1,2 do 1 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA