Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

1. Auto Partner kontynuuje trend wzrostowy

Foto: GG Parkiet

W drugiej połowie 2021 r. kurs akcji przedstawiciela branży motoryzacyjnej wszedł w fazę konsolidacji i przez kilka miesięcy poruszał się wzdłuż średniej z 50 sesji. Miniony tydzień przyniósł wybicie górą z trendu bocznego. Z zakresu średnioterminowych wahań wynika, że potencjalny zasięg wzrostu to 16,5 zł. Wsparciem jest górna granica wahań, czyli 14,5 zł, a niżej średnia z 50 sesji (13,76 zł). Byki wspiera długoterminowy trend, potwierdzony rosnącą średnią 200-sesyjną, choć wysoko położone RSI i MACD zwiększają ryzyko korekty.

2. Columbus Energy z formacją podwójnego dna na wykresie

Foto: GG Parkiet

Spółka fotowoltaiczna zaczęła rok mocnym, popytowym akcentem. Przy 15 zł kurs utworzył podwójne dno, by w minionym tygodniu przebić jego linię sygnalną 22,22 zł i w porywach rosnąć do 25,62 zł. Po drodze pękł też opór w postaci średniej z 50 sesji. Środa i piątek przyniosły cofnięcie, ale zatrzymane na linii sygnalnej. Na razie wszystko układa się więc książkowo. Potencjalny zasięg wzrostu to okolice 29 zł. Jeśli uda się pójść wyżej i pokonać średnią z 200 sesji (34,5 zł), potwierdzi się scenariusz zmiany kierunku głównego trendu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.