Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Asseco Poland blisko granicy hossy

Foto: GG Parkiet

Od października cena akcji informatycznej spółki jest w trendzie spadkowym. Zniżka zaczęła się z okolic 100 zł, a w piątek po południu cena spadała już do 81,3 zł. Skala spadku wciąż mieści się w kategorii korekty głównego trendu. Warto jednak dodać, że przy 81 zł znajduje się średnia 200 sesyjna, a więc umowna granica hossy. Jej przebicie będzie wstępnym sygnałem zmiany długoterminowego układu sił. Z kolei odbicie powinno przynieść ruch do 50-sesyjnej średniej, wyznaczającej opór na poziomie 90 zł.

2. Voxel coraz bliżej krzyża śmierci

Foto: GG Parkiet

Spółka działająca w diagnostyce medycznej jest pod presją podaży od września 2021 r. Skala spadku jest na tyle duża, że średnia z 50 sesji zaczęła spadać i zbliża się do 200-sesyjnej średniej. Ich skrzyżowanie będzie formacją krzyża śmierci, zapowiadającą dalszą przecenę. W piątek kurs spadał już do 44,5 zł. To najniższy poziom od czerwca ubiegłego roku. Najbliższe wsparcie znajduje się przy 41,5 zł. Zbliżające się do siebie średnie wyznaczają natomiast najbliższą strefę oporu. Obecnie jest to obszar 49,5–48 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.